Noteikumi

Latvijas republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu. Noteikumi sastāv no sekojošām sadaļām:
SADAĻA 1 "Distances līgums" / SADAĻA 2 "Privātuma politika" / SADAĻA 3 "Lietošanas noteikumi"

SADAĻA 1 : Distances līgums

Šajā interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs SIA “Salons Arka” (reģistrācijas numurs 40003393043, juridiskā adrese: Valguma iela 10, Rīga LV-1048) no vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

Pasūtīšanas, piegādes un samaksas kārtība

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot iegādājamo preču veidu un daudzumu. Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci, lietojot interneta veiklā iestrādātos maksājuma rīkus vai apmaksājot pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.

Pārdevējs nodrošina preču piegādi termiņā (norādīto dienu laikā), kas norādīts pie konkrētās preces apraksta (produkta lapā), kopš ir saņemta apmaksa par preci, piegādes laiku, vietu un veidu saskaņojot (klātienē, telefoniski vai elektroniski) ar Pircēju.

Atteikuma tiesības

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.

Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

 • pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
 • pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma;
 • pircējs ir atvēris audioierakstu vai videoierakstu, vai datorprogrammu iepakojumu;
 • prece pēc tās saņemšanas ir sabojāta.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

Datu apstrāde

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.

Ar detalizētu informāciju par personas datu apstrādi Pircējs var iepazīties sadaļā "Privātuma politika" vai te: Salons_Arka_privatuma_pdf_politika.pdf

Distances līgums te: Salons_Arka_distances_pdf_ligums.pdf
Atteikuma tiesību veidlapa - pieteikums par atteikumu te: Salons_Arka_atteikuma_pdf_veidlapa.pdf

SADAĻA 2: Privātuma politika

Šī privātuma politika informē par privātuma praksi un personas datu apstrādes principiem saistībā ar SIA “Salons Arka” mājas lapu un pakalpojumiem. Lai sazinātos saistībā ar datu apstrādes jautājumiem, lūdzu rakstiet e-pastu uz [email protected].

Kādu informāciju mēs iegūstam?

Mēs iegūstam tādus personas datus, ko jūs mums brīvprātīgi sniedzat ar e-pasta starpniecību, aizpildot tīmeklī bāzētās anketas un citā tiešā saziņā ar jums.

Iesniedzot pasūtījumu, jums jānorāda vārds, uzvārds, kontaktinformācija, piegādes adrese, un cita informācija kuru jūs vēlaties sniegt.

Kā mēs izmantojam iegūtos personas datus?

Mēs varam izmantot iegūtos personas datus, lai

 • sniegtu jums jūsu pieprasītos pakalpojumus un informāciju,
 • apstrādātu jūsu pasūtījumus un noformētu nepieciešamos dokumentus,
 • sniegtu jums efektīvu klientu atbalstu,
 • palīdzētu novērst apdraudējumu vai krāpnieciskas darbības,
 • nosūtītu jums informatīvus ziņojumus, ja esat nepārprotami piekrituši tādus saņemt,
 • ievērotu normatīvo aktu prasības

Mēs varam nodot jūsu informāciju trešajām personām tikai un vienīgi ievērojot normatīvo aktu prasības, lai sadarbotos ar uzraudzības iestādēm, palīdzētu novērstu noziedzīgas darbības un aizsargātu mūsu, jūsu un citu personu likumīgās tiesības.

Kā mēs aizsargājam personas datus?

Jūsu personas datu aizsardzībai mēs izmantojam dažādus tehniskus un organizatoriskus drošības pasākumus. Jūsu personas dati ir pieejami ierobežotam cilvēku skaitam, tikai pilnvarotām personām.

Cik ilgi mēs glabājam personas datus?

Mēs glabājam jūsu personas datus tik ilgi, cik ilgi tie ir mums nepieciešami atbilstoši to ieguves mērķim un kā to pieļauj vai nosaka normatīvo aktu prasības.

Kā mēs izmantojam sīkdatnes?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, ko jūsu apmeklētās mājas lapas saglabā jūsu datorā. Tās tiek izmantotas, lai nodrošinātu mājas lapas darbību, kā arī lai sniegtu informāciju vietnes īpašniekiem.

Šī mājas lapa var iestatīt sekojošas sīkdatnes:

 • Funkcionālās sīkdatnes. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas, lai jūs spētu pārvietoties mājas lapā un lietot tās funkcijas. Bez šim sīkdatnēm mēs nevaram nodrošināt jūsu pieprasītos pakalpojumus, piemēram, preču groza funkcionalitāti.
 • Google Analytics sīkdatnes. Šīs sīkdatnes lieto, lai iegūtu mūsu mājas lapas apmeklējuma statistiku. Mēs lietojam šo informāciju, lai uzlabotu vietnes darbību un reklāmas pasākumus.
 • Mērķētas reklāmas rīku sīkdatnes. Šīs sīkdatnes lieto, lai paaugstinātu reklāmas efektivitāti un rādītu reklāmas, kas, visticamāk, jūs interesēs visvairāk.
 • Trešās puses pakalpojumu sniedzēja sīkdatnes. Sīkdatnes var iestatīt šādi šajā mājas lapā lietotie trešo pušu pakalpojumi: Facebook poga "Patīk", YouTube video u.c. tikai un vienīgi mārketinga nolūkos veiktu aktivitāšu sakarā. Dažas no šīm sīkdatnēm var tikt izmantotas, lai sekotu līdzi jūsu darbībām citās mājas lapās, un mēs tās nevaram kontrolēt, jo šīs sīkdatnes nav iestatījusi mūsu mājas lapa.

Kā atteikties no sīkdatnēm?

Lai atteiktos no sīkdatņu saņemšanas, jūs varat izmantojot privātās pārlūkošanas režīmu, kuru nodrošina lielākā daļa pārlūkprogrammu (privāts logs, inkognito logs vai InPrivate logs). Jebkādas sīkdatnes, kas tiek izveidotas, darbojoties privātās pārlūkošanas režīmā, tiek dzēstas, tiklīdz jūs aizverat visus pārlūka logus.

Lai atteiktos no mērķētas reklāmas rādīšanai nepieciešamās informācijas iegūšanas un lietošanas, jūs varat izmantot bezmaksas rīku Your Online Choices vai YourAdChoices.

Jūsu tiesības saistībā ar jūsu personas datiem

Ja jūs esat datu subjekts saskaņā ar ES VDAR (piemēram, jūs esat ES pilsonis un sniedzat mums savus personas datus), jums ir turpmāk minētās tiesības saistībā ar saviem personas datiem:

 • Tiesības piekļūt informācijai. Jums ir tiesības saņemt informāciju par to, kāpēc un kā tiek apstrādāti jūsu personas dati. Jums ir tiesības bez maksas saņemt mūsu rīcībā esošo jūsu personas datu kopiju plaši izmantotā elektroniskā formātā.
 • Tiesības labot. Jums ir tiesības panākt neprecīzu vai nepilnīgu personas datu labošanu vai papildināšanu bez nepamatotas kavēšanās.
 • Tiesības „tikt aizmirstam”. Jums ir tiesības atsaukt savu piekrišanu personas datu apstrādei un panākt savu personas datu dzēšanu bez nepamatotas kavēšanās, tiklīdz dati vairs nav nepieciešami, lai sniegtu jūsu pieprasītos pakalpojumus un ievērotu normatīvo aktu prasības.
 • Tiesības ierobežot apstrādi. Jums ir tiesības panākt savu personas datu apstrādes ierobežošanu, ja jūs iebilstat pret to un mums nav leģitīmu pamatu turpināt apstrādi, ja jūs apstrīdat datu precizitāti, ja apstrāde ir pretlikumīga vai ja jūs pieprasāt celt, īstenot vai aizstāvēt likumīgas prasības.
 • Tiesības iebilst. Jums ir tiesības jebkurā brīdī iebilst pret datu apstrādi, ja vien tas nav nepieciešams sabiedrības interesēs veicamam uzdevumam vai apstrādei nepastāv neapstrīdami likumīgs pamats.
 • Citas tiesības saskaņā ar VDAR. Vairāk informācijas skatiet, apmeklējot ES datu aizsardzībai veltīto mājas lapu.


SADAĻA 3 : Mēbeļu lietošanas instrukcija

Mēbeļu pārvadāšana

 • Mēbeles jāpārvadā iesaiņotas un slēgtā transporta līdzeklī
 • Iekraujot un izkraujot mēbeles, iesaiņotās mēbeles aizliegts celt aiz stiprinājumiem, tos pārvietot pārveļot, vilkt pa zemi un/vai sviest
 • Mēbeles jāpārvieto, ievērojot iesaiņojuma grafisko simbolu – „augša“ vai priekšmetu satverot no apakšas. Liela izmēra un smagi priekšmeti jāpārvieto vairākiem cēlājiem reizē

Mēbeļu montēšana

 • Izjauktas mēbeles jāsaliek atbilstoši pievienotajai salikšanas shēmai vai instrukcijai
 • Atverot mēbeļu iepakojumu, jāpārbauda, vai ir visas detaļas un vai nav bojātas (pirms priekšmetu salikšanas)
 • Mēbeles paredzētas novietošanai uz taisnas un līdzenas grīdas. Grīdas nelīdzenuma izlīdzināšanai paredzēta mēbeļu kāju augstuma regulēšanas iespēja (ja tāda ir iestrādāta attiecīgo mēbeļu kājās)
 • Lai salikto mēbeli telpā pārvietotu, tā jāpaceļ no apakšas un jāpārnes vajadzīgajā vietā (izņemot mēbeles uz ritenīšiem)

Mēbeļu izmantošana

 • Mēbeles jāizmanto tam paredzētajiem mērķiem
 • Mēbeles jātur un jāizmanto sausās, apsildāmās telpās ar gaisa temperatūru no +10°C līdz +30°C un relatīvo gaisa mitrumu no 40 % līdz 65%
 • Mēbeles nedrīkst novietot pie mitrām un aukstām sienām un tiešā apkures ķermeņa tuvumā
 • Mēbeles jāsargā no tiešas saules gaismas - tā var izmainīt mēbeles krāsu un izskatu, virsmas var nevienmērīgi izbalēt, spoguļi zaudēt spožumu u.tml.
 • Mēbeļu plauktos un atvilktnēs nedrīkst novietot smagus priekšmetus, pie durvīm nedrīkst piestiprināt papildus smagumus.
 • Karstus priekšmetus drīkst novietot tikai uz karstumizturīgām pamatnēm. Uz mēbelēm izlijis šķidrums uzreiz jāsavāc ar tīru un mīkstu drānu
 • Ja mēbeļu savienojumiem, kam tiek izmantotas savilces, uzgriežņi vai skrūves atslābst, tās pēc kāda laika jāpiegriež
 • Ekspluatējot mēbeles uz nelīdzenas grīdas, var rasties bojājumi (savērpumi, plīsumi, var pārstāt darboties atvilktņu un durvju mehānismi u.c.)

Mēbeļu kopšana

 • Putekļu slaucīšanu jāveic:
  – no lakotām, krāsotām vai ar dabīgu ādu klātām virsmām ar sausu mīkstu drānu;
  – no dekoratīvās plastmasas, melamīna (lamināta) vai no mākslīgās ādas virsmām ar mitru drānu;
  – no auduma virsmām ar putekļusūcēju vai suku;
  – no lakotas/krāsotas koksnes virsmām ar remdenā ūdenī (kuram mazliet pievienots trauku mazgājamais līdzeklis) samitrinātu mīkstu drānu
 • Ļoti netīras virsmas no koksnes var mazgāt ar logu tīrāmajiem līdzekļiem, kas nesatur spirtu. Pēc tīrīšanas virsmas rūpīgi nožāvēt
 • Mēbeļu tīrīšanai aizliegts izmantot acetonu un citus spēcīgus šķīdinātājus kā arī maisījumus, kas satur abrazīvās vielas
 • No pārdošanā esošajiem mēbeļu tīrīšanas līdzekļiem nav ieteicams izmantot dabīgos un sintētiskos vaskus un līdzekļus, kas satur silikoneļļas. Tos izmantojot, mēbeļu lietošanas laikā radušos sīkos bojājumus nav iespējams labot.

Ražotāja garantija

 • Ražotājs garantē mēbeļu kvalitātes atbilstību paraugam un spēkā esošajām prasībām, ja pircējs ievēro šo instrukciju, ieteikumus un prasības (par telpas temperatūras un mitruma režīmu, grīdas līdzenumu, tiešiem saules stariem u.c.)
 • Mehāniski bojājumi netiek uzskatīti par mēbeles defektiem

Tehniskās apkopes nosacījumi: Biroja krēslu remontu, kas saistīts ar mehānisko detaļu un amortizatoru maiņu, drīkst veikt tikai specializēts personāls.

Mēbeļu lietošanas instrukcija PDF formātā pieejama te: Salons_Arka_lietosanas_pdf_instrukcija.pdf

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.